مینی کامپیوتر

مینی-کامپیوتر

تین کلاینت hp t510

۱,۹۵۰,۰۰۰ تومان
تین-کلاینت-hp-t510

تین کلاینت hp t510

تین کلاینت hp t530

۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان
تین کلاینت hp t530

تین کلاینت hp t530

تین کلاینت hp t730

۸,۵۰۰,۰۰۰ تومان
تین کلاینت hp t730

تین کلاینت hp t730

تین کلاینت hp t520

۳,۱۶۲,۵۰۰ تومان
تین-کلاینت-hp-t520

تین کلاینت hp t520

تین کلاینت hp t620

۲,۴۱۵,۰۰۰ تومان

 

تین-کلاینت-hp-t620

تین کلاینت hp t620

تین کلاینت P7

۲,۸۷۵,۰۰۰ تومان
تین کلاینت P7

تین کلاینت P7

گارانتی-مینی-کامپیوتر

به دلیل تنوع در برند، محصول و امکانات، شما کاربران گرامی می توانید با مشاوره رایگان، بهترین محصول مورد نیاز خود را انتخاب نمائید.

تین کلاینت dell wyse zx0 z90s7

۱,۸۸۶,۰۰۰ تومان

 

تین کلاینت dell wyse zx0 z90s7

تین کلاینت dell wyse zx0 z90s7

تین کلاینت dell wyse 5060

۲,۸۵۰,۰۰۰ تومان

 

تین-کلاینت-dell-wyse-5060

تین-کلاینت dell wyse 5060

تین کلاینت dell wyse 7010

۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان
تین-کلاینت-dell-wyse-7010

تین کلاینت dell wyse 7010

با توجه به رشد تکنولوژی و نیازهای کاربران در مجموعه های مختلف به تدریج کاربران خواهان تغییر شکل ظاهری کیس های کامپیوتری شده اند. یکی از مهمترین دلایل این تقاضا کاهش فضای اشغالی بوده. در تاریخ پیدایش کامپیوترها روند کوچکتر شدن به صورت مستمر بوده و کامپیوتر ها از ابعادی به اندازه یک زمین فوتبال ( نسل اول ) تا کامپیوترهای امروزی که نام دیگر آن ها مینی کامپیوتر یا مینی کیس است به اندازه یک تلفن همراه رسیده اند.

 

مینی-کامپیوتر

 

مینی کامپیوتر چیست

همانطور که از نام آن ها مشخص است کامپیوترهای کوچک تعریف صحیحی می باشد. اما در بازار رقابتی بعد از حضور مینی کامپیوتر های مختلف از کمپانی های متفاوت، رقابت شرکت های سازنده بر روی توان سخت افزاری و ابعاد آن متمرکز بوده. در این بازار رقابت شرکت های سازنده بر روی توان سخت افزاری و ابعاد آن تمرکز کرده اند. این امر باعث شده در میان کامپیوترها، مینی pc یا مینی کیس ها با توان سخت افزاری بسیار بالا که در حد یک کیس قدرتمند می باشند دیده شوند. همانطور که در بازار فعلی مینی کامپیوتر یا مینی کیس ها با توان سخت افزاری Core i7 ،Core i5 وجود دارند که توانسته اند نیازهای نرم افزاری یا گرافیکی کاربران حرفه ای را برطرف کنند.

انواع مینی کامپیوتر

مینی کامپیوترها ( مینی کیس ) در برندهای متفاوت تولید و روانه بازار می شوند. برند hp ، dell، پرفروش ترین محصولات در بازار ایران می باشند که ابعاد آن ها نصف و گاهی اوقات ۳/۱ یک کیس معمولی می باشد که در بازار ایران به وفور دیده می شوند. با توجه به قیمت مناسب آن ها که ارزانتر از کیس های کامپیوتری می باشند خرید و فروش خوبی در اغلب مراکز تجاری کامپیوتری دارند. باید توجه داشت که اغلب این mini computer ها ( مینی کیس ها ) استک ( دست دوم ) می باشند. اما به علت کیفیت بسیار بالا و سخت افزار قابل قبول و همچنین به علت برند بودن (  dellوhp  ) و قابلیت تعویض یا ارتقاع سخت افزاری به راحتی در میان کاربران مورد استقبال قرار گرفته اند. شرکت رایان اندیشه مایا یکی از منابع توزیع این مینی کامپیوتر ها می باشد که با توجه به دقت بسیار بالا در واردات این مینی کیس ها و کارشناسی دقیق در واحد کنترل کیفیت ( QC ) توانسته مینی کامپیوتر های dell و hp را باگارانتی بلند مدت به مشتریان عرضه نماید.

انواع-مینی-کامپیوتر

برندهای متفرقه مینی کامپیوتر

از آنجا که کمپانی ها متعددی در ساخت Mini Computer فعال می باشند، باید توجه داشت که برند های intel ،hp  ،dell ،asus، همچنان قابل اعتماد ترین برند ها نسبت به برند های متفرقه می باشند.

  • کاهش فضای اشغالی.
  • کاهش مصرف برق.
  • بدون فن ( fanless ).
  • گاها قابلیت اتصال به مانیتور.
  • قیمت بالا.
  • نداشتن گارانتی معتبر.
  • کمیاب بودن قطعات سخت افزاری.
  • ظریف و حساس بودن.
  • وجود برندهای متفرقه.
  • پشتیبانی بسیار ضعیف.

قیمت بالا: به دلیل کوچک بودن مینی کامپیوتر ها نسبت به کامپیوتر ها، هزینه تامین قطعات و خرید آن ها مقداری بیشتر است.

نداشتن گارانتی معتبر: به دلیل واردات بی رویه و با توجه به اینکه اغلب شرکت های واردکننده اولویت خود را سود دهی در نظر می گیرند و به علت تنوع زیاد این محصولات، چنانچه مشتری بخواهد از گارانتی دستگاه استفاده کند در آن لحظه احتمال کمی وجود دارد آن شرکت از آن مدل مینی کامپیوتر داشته باشد.

کمیاب بودن قطعات سخت افزاری: در مورد کیس ها چنانچه نیاز به تعویض قطعه خاصی مانند رم یا هارد باشد، به راحتی در بازار می توان آن قطعات را پیدا کرد ولی از آنجا کهmini computer  ها مادربردهای متفاوتی دارند .بنابر این قطعات سخت افزار خاص همان مادر برد نیاز می باشد. سپس در صورت لزوم امکان زیادی وجود دارد که مشتریان نتوانند قطعات مینی کامپیوتر خود را در بازار بیایند.

ظریف و حساس بودن: به علت کوچکی و قابل در دسترس بودن از آسیب پذیری بالایی برخوردارند.

وجود برندهای متفرقه: برند های گوناگون و بی کیفیت باعث می شود که در پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری مینی کامپیوتر ها کاملا با مشکل مواجهه شوید.

پشتیبانی بسیار ضعیف: به علت وجود واسطه بین خریدار و منابع اصلی بخشی از مشتریان که در خواست پشتیبانی می دهند به راحتی با واژه دیگر از این مدل وارد نمی شود رو به رو می شوند. این اتفاق در مورد مینی کامپیوتر ها بسیار مشهود است. به صورت کلی می توان mini computer  ها را محصولی فانتزی دانست که به علت معایبی که در بالا گفته شد نتوانستند بازار خود را پیدا کنند. در ایران مزیت کاهش مصرف برق و یا فضای اشغالی به ندرت مورد توجه قرار می گیرد.

شرکت رایان اندیشه مایا با ارائه مشاوره های دقیق و رایگان، ارائه دهنده برندهای معتبر همچون intel ،hp و … برای طیف وسیعی از کاربران با هر سلیقه ای می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *