قلم هوشمند

قلم هوشمند وسیله ای است که به محض قرار گرفتن آن بر روی یک متن، آن متن از طریق اسپیکر داخلی در قلم هوشمند خوانده و پخش می شود. استفاده از قلم هوشمند در مدارس، مراکز آموزشی مختص نابینایان و همچنین کلاس های یادگیری همچون زبان کاربرد فراوانی دارد.

قلم هوشمند مدارس

قلم هوشمند برای اولین بار در سال ۱۳۹۳ و در نمایشگاه بین المللی کتاب معرفی و رونمایی شد. این ابزار هوشمند سازی مدارس نسبتا جدید، با همکاری شرکت آوای هوشمند قلم و سازمان پژوهش آموزش و پرورش کشور تولید شد. این قلم هوشمند با استفاده از محتوای کتاب گویای مدارس در ایران تولید شده،و بعنوان اولین و تنها قلم هوشمند برای مدارس در تمامی مقاطع شناخته میشود.

روش کار با قلم هوشمند

smart pen را براحتی میتوان برای تمامی افراد به کار گرفت. به این صورت که آن را به یک اسپیکر ساده یا یک هندزفری متصل میکنیم و قلم را روی نوشته های مورد نظرمان حرکت میدهیم. با این کار، متن مورد نظر ما توسط قلم روخوانی و از اسپیکر پخش میشود. البته دقت کنید که تنها متن هایی را میتوان با قلم هوشمند خواند که آوای آن قبلا درون قلم ذخیره شده باشند. برای راحتی کار مدارس، گزیده ای از مهمترین متن های مورد نیاز دانش آموزان و دبیران از کتاب گویای آنها روی قلم تعریف شده است. اما شما میتوانید متن های دیگر دلخواه خود را هم به آنها اضافه کنید. برای این قلم های هوشمند، برچسب های هوشمندی هم تولید شده، که به وسیله آنها قلم، صفحه مورد نظر را شناسایی میکند و متن آن را پخش میکند. در این حالت نیازی به حرکت دادن قلم روی کلمات هم ندارید.

برچسب قلم هوشمند

برچسب قلم هوشمند
یکی از کاربرد های دیگر این برچسب ها این است که شما میتوانید برچسب های خالی را کارهای شخصی خود تهیه و ذخیره کنید. برچسب خود را انتخاب کرده و در محلی که میخواهید از آن استفاده کنید بچسبانید. با استفاده از گزینه ذخیره قلم سخنگو، اطلاعاتی را که میخواهید پخش شود با صدای خود ضبط و ذخیره کنید. از این به بعد، این برچسب مطالب شما را پخش خواهد کرد. از برچسب ها برای یادآوری یا مشخص کردن نام و کاربرد وسایل مختلف برای کودکان، افراد مسن، بیسوادان و یا نابینایان میتوان استفاده کرد.

خرید قلم هوشمند

قلم هوشمند نیازی به وصل شدن به کامپیوتر یا لپتاپ یا حتی اینترنت ندارد. فقط باید قلم سخنگو را مثل همه وسایل الکترونیکی دیگر شارژ کنید و به یک بلندگو یا هدفون وصل کنید. معمولا شارژر، کابلUSB، هندزفری و برچسب ها همراه با قلم های هوشمند به شماعرضه میشود. قیمت این قلم های سخنگو با توجه به کارایی بالای آنها بسیار مناسب است.

آموزش زبان با قلم هوشمند

یکی از مواردی که قلم هوشمند کاربرد خوبی در آن دارد آموزش زبان است. این روش آموزشی برای دانشجویان و افرادی که زمان و هزینه شرکت در کلاسهای حضوری زبان را ندارند خیلی مناسب است. در این روش با استفاده از قلم اسمارت و برچسب ها، متون زبان و تلفظ صحیح و دقیق آنها برای شما تکرار میشود. این تکرار های همراه با لهجه صحیح به ما کمک میکند تا کلمه ای به اشتباه در ذهنمان جا نیافتد و از همان ابتدا دقیق ترین آموزش را ببینیم. علاوه بر اینکه در این روش افرادی که بیمار هستند، ویا نیاز به زمان بیشتری برای یادگیری زبان دارند از کلاس و شاگردان دیگر عقب نمیافتند، و با سرعت مناسب خود، و در محیط دلخواه خود زبان یاد میگیرند.

قلم هوشمند نابینایان

قلم هوشمند نابینایان
افراد کم بینا، روشندلان و جانبازان همواره با مشکلات بسیاری در امور روزانه ویا آموزش مواجه هستند. روش قلم سخنگو، یا همان اسمارت پن به این افراد امکان آموزش یکسان و تشخیص درست متون وحتی اشیا اطراف را میدهد. در مواقعی که نوشتن به زبان بریل و برجسته میسر نباشد بهترین روش استفاده از صوت و آوا میباشد. برچسب قلم هوشمند نابینایان هم برای راحتی تشخیص آن به صورت برجسته است. علاوه بر آن، کارت برجسته ای به نام کارت قرآنی نابینایان هم تولید شده است که امکان پخش قرآن را برای روشندلان عزیز فراهم می آورد. این کارت امکان تغییر سرعت و زبان تلاوت آیات قرآن از آیه تا جزء را برای کاربران فراهم میکند.

انواع دیگر قلم هوشمند:

  • قلم سخنگو کودک.

  • قلم هوشمند قرآنی.

سوالات متداول قلم هوشمند

  • آیا از قلم هوشمند می توان برای کلاس های آموزشی همچون زبان یا عربی استفاده کرد؟

بله. کاربرد قلم های هوشمند در مراکز و کلاس های آموزشی خصوصا دروسی همچون عربی و زبان که نیازمند تلفظ دقیق کلمات می باشد بسیار حائز اهمیت است.

  • آیا قلم های هوشمند بر روی تمامی کتاب ها کار می کنند؟

خیر. قلم هوشمند فقط بر روی کتاب هایی که مختص آن ها می باشد کار می کنند. قلم های قرآنی مختص کتاب های قرآنی و قلم های زبان هم مختص کتاب های زبان.

  • آیا قلم هوشمند قابل شارژ است؟

بله. قلم های هشومند معمولا بین ۱ الی ۳ ساعت قابل شارژ هستند.

  • آیا می توان صداهای ضبط شده بر روی قلم هوشمند را پاک کرد؟

بله. با اتصال قلم هوشمند به کامپیوتر می توان فایل های ضبط شده بر روی قلم را پاک کرد.

  • آیا می توان مقدار رم بر روی قلم های هوشمند را ارتقاع داد؟

بله. امکان افزایش رم در قلم های هوشمند وجود دارد.

blank
درباره رایان اندیشه مایا

در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با شماره تماس های مجموعه تماس حاصل فرمائید. همچنین می توانید شماره خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *